HAKKIMIZDA

Serkan Bilgin, ailesinden gelen denizcilik mesleği sayesinde yat ve mega yat yapımı sektörüyle tanışır ve ilerleyen zaman içerisinde İstanbul Tuzla’da Proteksan Turkuaz Tersanesi, RMK Tersanesi ve Perini Navi Türkiye Şubesi Yıldız Tersanesi'nde çalışarak tecrübe kazanır.

Tecrübesinin bir sonucu olarak 1997 yılında kardeşleri ile İstanbul Tuzla’da Bilgin Kardeşler adı altında ortak bir şirket kurar, sonrasında farklı bir bakış açısıyla yat sektöründeki ürünlere yeni fikirler vermek ve daha iyi kalite sunmak amacıyla 1998 yılında "KROMTEK" adlı küçük bir şirket kurar.

Üretim kapasitesini artırmak ve daha büyük hedeflere ulaşmak için 1999 yılında İstanbul Tuzla’da “SM YACHTS” şirketini kurar.

SM YACHTS’ın, Antalya'da başlayacak farklı yat yapım projeleri için PERI YACHT ile sözleşme yapmasıyla, Serkan Bilgin, 2011 yılında Antalya Serbest Bölge'de şube açma kararı alır.

PERI YACHT kapsamında “Hakunamatata”, “Desire” ve “Ocean” yatlarının tüm krom ekipmanlarının projelendirme ve üretimini gerçekleştirir, ardından “SUNRISE” firması ile projelerine başlar. Yaşam ve çalışma standardının İstanbul'a kıyasla daha iyi olduğu düşüncesiyle ve “İşinizde mutlu değilseniz hayatta da mutlu olamazsınız” görüşüne dayanarak SM YACHTS merkezini Antalya Serbest Bölge'ye taşır.

SM YACHTS, özel üretim alanında kendini geliştirerek; yeni, daha kaliteli ve geliştirilebilir işler ortaya koyarak Avrupa pazarının kapısını açmıştır ve Avrupa’daki en iyilerle çalışmaktadır. Katılan karşılıklı değerlerle ve sonu gelmeyen bir ivmeyle projelerine devam etmektedir.

“İş kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırarak sürdürme” felsefesiyle şirket; Avrupa pazarında belli bir konuma gelmiş ve yükselişi hızla devam etmektedir.

Serkan Bilgin, en iyinin en iyisi olmayı kendine felsefe edinmiş ve yetiştirdiği onlarca çalışanına bu felsefeyi benimsetmeyi amaç edinmiştir. Şirketimizin tasarım ve ürünlerinden ve siz değerli müşterilerimize profesyonelce sunduğumuz hizmetten duyduğumuz hiç bitmeyen gurur, mutluluk ve aşkla yolumuza devam etmekteyiz.

YÖNETİM

Serkan Bilgin

Serkan Bilgin
Genel Müdür
[email protected]

EKİBİMİZ

MUHASEBE

Hülya Arı
Muhasebe
[email protected]

TEKNİK MÜDÜR

Mehmet Buğra Altınsoy
Teknik Müdür
[email protected]

TASARIM MÜHENDİSİ

Tayfun Karagöz
Üretim ve Tasarım Başmühendisi
[email protected]

TASARIM MÜHENDİSİ

Ahmet Üzün
Tasarım Mühendisi
[email protected]

ÜRETİM MÜHENDİSİ

Ülkü Burçin Başüzümcü
Üretim Mühendisi
[email protected]

GEMİ İNŞAA MÜHENDİSİ

Erhan Topaktaş
Danışman / Gemi İnşaa Mühendisi
[email protected]

SATIN ALMA / LOJİSTİK

Ali İldaş
Satın Alma / Lojistik
[email protected]